VRATA • DVEŘE • BRÁNY • ZÁVORY • MŮSTKY A LÍMCE

 

FAQ

Otázky a odpovědi – garážová vrata Hörmann

Na otázky odpovídá: Zdeněk Kucin, jednatel společnosti TOR-MASTER, s.r.o.

1. Jak postupovat při objednávce vrat?

a) Nejprve je třeba vybrat si konkrétní typ a provedení vrat a nechat si od nás vypracovat cenovou nabídku. Pokud se jedná o standardní provedení vrat v některém z normalizovaných rozměrů, můžete si cenu nalézt sami ve vždy aktuálních cenících na našich webových stránkách. Nevíte-li si rady s výběrem vhodného typu vrat, rádi vám pomůžeme. Stačí nás kontaktovat telefonicky nebo vše probereme a vyřešíme při osobní konzultaci.

b) Máte-li pochybnosti o možnostech technického řešení nebo rozměrech garážových vrat, neváhejte nás požádat o nezávazné posouzení situace. Náš technik situaci na místě budoucí montáže posoudí a navrhne ideální řešení. Tato služba je v rámci celé České republiky zdarma.

c) Jakmile máte vrata vybrána, zašleme Vám návrh smlouvy o dílo.

2. V jakých cenových relacích se pohybují garážová vrata Hörmann?

Komfort spojený s dálkovým ovládáním vrat může vyvolávat milnou domněnku, že moderní garážová vrata jsou zbytečně drahá. Existuje však několik variant garážových vrat, která svou cenou mohou směle konkurovat levným vratům „starých konstrukcí". Jejich funkčnost a vlastnosti jsou však nesrovnatelné. Nejlevnější moderní garážová vrata Hörmann s elektrickým pohonem a dálkovým ovládáním můžete pořídit již za 17.380,- Kč včetně montáže, dopravy na stavbu kdekoli v ČR a 10% DPH). Cena však bývá velmi často individuální. Ať už kvůli atypickým rozměrům nebo různým doplňkům apod.

3. Která garážová vrata z vaší nabídky jsou cenově nejdostupnější?

Cenově nejdostupnější jsou výklopná garážová vrata Berry, jež jsou neprodávanějšími vraty v Evropě.

4. Jaká je záruční doba na garážová vrata Hörmann?

Záruční doba na garážová vrata je standardních 24 měsíců. Na vratové křídlo sekčních garážových vrat je záruka 10 let. Na elektrické garážových vrat a otočných a posuvných bran je to 60 měsíců.

5. Lze u vás zakoupit garážová vrata na splátky?

Ano, je to možné, ale prodej na splátky je nutné vždy řešit individuálně.

6. Jak rychle garážová vrata dodáte?

Standardní garážová vrata typizovaných rozměrů dodáváme běžně do 3 - 4 týdnů. U atypických rozměrů vrat se dodací lhůta pohybuje o něco déle. Záleží na individuálních požadavcích a možnostech výrobce.

7. Kolik času vám zabere samotná montáž garážových vrat?

Montáž garážových vrat nezabere mnoho času. V případě, že je garáž z hlediska stavebních prací a úprav připravena, kompletní instalace garážových vrat netrvá více než 4 - 6 hodin.

8. Jaké druhy garážových vrat nabízíte?

V naší nabídce naleznete výklopná garážová vrata Hörmann Berry, sekční garážová vrata Hörmann LTE 40, EPU 40, LPU 40 a LTH 40 a rolovací garážová vrata Hörmann RollMatic. Ke všem vratům nabízíme také elektrické pohony Hörmann.

9. Jaká garážová vrata kam a kde použít?

Jednoznačně říci, která vrata kde použít nelze. Mnohdy je třeba k řešení přistupovat individuálně. Obecně lze ale říci, že například výklopná garážová vrata se více hodí pro samostatně stojící nebo řadové garáže, kde není kladen velký důraz na zateplení. Požadujete-li opravdový komfort, ideálním řešením pro vás budou sekční rolovací garážová vrata. Ta jsou nejméně náročná na vnitřní prostor garáže, zajišťují dostatečnou tepelnou a zvukovou izolaci a jsou vysoce pevná a maximálně zabezpečená proti vloupání.

10. Jaká musí být stavební připravenost nové garáže na montáž garážových vrat?

V případě nově vystavěné garáže je třeba mít dokončený strop, podlahu a vnitřní omítky. V případě výklopných vrat Berry se při montáži "do otvoru" montuje v ostění otvoru na "hrubou" omítku. Pro elektrický pohon výklopných a sekčních garážových vrat je nutné mít na stropě připravenou zásuvku na 230 V.
V případě rekonstrukce garáže nebo výměny garážových vrat je třeba se na stavební připravenosti garáže dohodnout individuálně.

11. Jaké stavební úpravy je nutné před montáží vrat provést?

Záleží na tom, v jakém stavu se nachází garáž, respektive otvorový prostor garáže. Stavíte-li novou garáž, je dobré počítat dopředu s garážovými vraty a velikost otvoru přizpůsobit typizovaným rozměrům vrat. Přestavujete-li starou garáž, mnohdy je nutné provést drobné stavební úpravy, které usnadní montáž garážových vrat.

12. Jaké rozměry mají mít garážová vrata? Respektive otvor pro garážová vrata?

Garážová vrata se vyrábějí v mnoha typizovaných rozměrech nebo na míru, dle požadavků zákazníka. Záleží tedy jednak na tom, pro kolik automobilů parkujících vedle sebe je garáž určena (jeden, dva, výjimečně tři vozy) a také na šířce a výšce vašeho automobilu. Dobré je také počítat se "zahrádkou", nosičem lyží, eventuelně střešním boxe apod.). Jednoduše řečeno, musí garáž i garážová vrata být přizpůsobena pohodlnému zaparkování vašeho vozidla tak, jak jej nejčastěji používáte.

13. Z jakého materiálu se garážová vrata nejčastěji vyrábějí?

Garážová vrata se vyrábějí především ze žárově pozinkované oceli. Výplň vratového křídla některých typů výklopných vrat je z masivního dřeva stejně jako celé vratové křídlo sekčních garážových vrat LTH. Některé díly sekčních garážových vrat (okenní rámy, rám vložených dveří apod.) jsou z hliníku. Výplň (izolace) zateplených (dvoustěnných) sekčních a rolovacích garážových vrat je z polyuretanové pěny.

14. V jakých barevných odstínech si mohu vrata pořídit?

Standardní barva je většinou bílá odstínu dle vzorníku RAL 9016 (v akčních nabídkách mhou být ve standardu i jiné povrchové úpravy). Za zvýhodněnou cenu lze pořídit u každého typu vrat ještě několik dalších barevných odstínů (dle typu vrat). Na zakázku lze vyrobit vrata v libovolném odstínu barvy z řady RAL plus v několika dalších speciálních metalických odstínech. Garážová vrata lze také pořídit s folií imitující dřevo v několika designech jako je například světlý dub, zlatý dub, ořech, tmavý dub a rosewood).

15. Jaké možnosti designu vrat nabízíte?

  • Sekční garážová vrata můžete vybírat ze dvou základních designů - vodorovná drážka nebo kazeta. Vodorovná drážka je dostupná ve třech variantách (úzká, střední a široká). 
  • Povrch ocelových sekčních vrat může být buď s vylisovanou strukturou dřeva (woodgrain), hladký (silkgrain), jemně vodorovně drážkovaný (micrograin) nebo s folií imitující dřevo (decograin). 
  • Nejběžnější provedení výklopných garážových vrat je svislá drážka (motiv 902). Mimo to se výklopná vrata vyrábí v mnoha dalších designech - vše najdete v našem katalogu.
  • Povrch ocelových výklopných vrat je hladký, pouze akční výklopná vrata Berry Pearl mají speciální strukturovaný povrch (Pearlgrain).

16. Jak lze garážová vrata ovládat?

Garážová vrata lze ovládat dvěma způsoby. Manuálně (ručně) nebo automaticky, pomocí elektrického pohonu. V případě automatických garážových vrat, lze vrata otevírat pomocí klíčového spínače, číselné klávesnice, skeneru na otisky prstů nebo dálkového ovladače, který nabízí nejvyšší možný uživatelský komfort a je standardní součástí všech typů pohonů.

17. Je nutné vrata pravidelně udržovat?

Údržba garážových vrat je minimální. Jediné, na co je třeba dbát, je prostor v oblasti vrat. Ten by měl být čistý a udržovaný. Na ošetření povrchu vrat se používají speciální šetrné čisticí prostředky. Složitější údržbu, především strojních částí vrat, provádí dodavatel nebo servisní firma v rámci záručního a pozáručního servisu.

18. Jsou garážová vrata Hörmann bezpečná a zabezpečená?

Garážová vrata Hörmann jsou zabezpečená dle platných technických norem. Jsou vybavena systémem proti sevření prstů (evropský patent), pojistkou proti zřícení (padání) vrat a mechanizmem, který vrata zastaví v případě, že se v prostoru vrat nachází jakákoliv překážka.
Pohony Hörmann jsou dále vybaveny patentovaným systémem automatického uzamykání vrat. Garážová vrata jsou automaticky mechaniky uzamčena do lišty pohonu. Tento systém funguje i v případě výpadku elektrického proudu.

19. Lze automatizovaná garážová vrata otevřít, když nejde elektřina?

Ano, lze. Všechny námi dodávaná garážová vrata Hörmann s elektrickými pohony lze v případě výpadku eletřiny manuálně otevřít. Elektrické pohony Hörmann jsou standardně vybaveny systémem nouzového odblokování.

20. Doporučujete prosklení garážových vrat?

Všechna námi dodávaná garážová vrata je možné prosklít. Vybírat můžete z několika druhů oken nebo prosklení kazet. Prosklení garážových vrat vám prosvětlí prostor garáže a umožní průhled ven. Zároveň je prosklení vhodným a zajímavým designovým doplňkem.

Nenalezli jste zde potřebné odpovědi a informace? Neváhejte nás kontaktovat! Rádi vám na dotazy odpovíme a pomůžeme nalézt ideální řešení dle vašich představ a požadavků.

Rozšiřujeme nabídku rozměrů vrat v akční nabídce

03. 06. 2011

Chcete ušetřit za nákup garážových vrat značky Hörmann? Využijte naší akční nabídky a ušetřete až 30 % za garážová vrata. Nově také můžete zakoupit garážová vrata RenoMatic Decograin a RenoMatic Micrograin o výšce 2000 mm!

Více novinek »

TOR-MASTER byl vyhlášen největším prodejcem garážových vrat Hörmann

21. 01. 2011

Společnost Hörmann Česká republika, s.r.o. vyhlásila TOR-MASTER, s.r.o. „Největším prodejcem roku 2010" v oblasti vratových a dveřních systémů značky Hörmann v moravském regionu České republiky.

Více novinek »

Naši partneři: Plastová okna / Vnitřní interiérové dveře / Koupelny / Obývací stěny / Jídelní sety / Realitní kancelář Praha / Dražby nemovitostí / interiérové dveře Sapeli / Zateplení fasád / plastové bazény / Markýzy venkovní / Plastová okna a dveře na míru / Zámková dlažba, Zámkovka / Plastová okna / Potřeby pro dům a zahradu / Dřevostavby / AQ Okna servis


Pošli odkaz známému* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.