VRATA • DVEŘE • BRÁNY • ZÁVORY • MŮSTKY A LÍMCE

 
verze pro tisk poslat odkaz RSS Hlavní stránka » Články » Výměna garážových …

Výměna garážových vrat: rychle a efektivně

Přemýšlíte o zateplení garáže? Plánujete před blížící se zimou výměnu garážových vrat? Nevíte, jak na to? Přinášíme vám stručný návod, jak v několika krocích rychle, efektivně a spolehlivě vyměnit stará garážová vrata za nová. Inspirujte se naším článkem a vyměňte svá garážová vrata, dokud je ještě čas.

1. Konzultujte s odborníky

Výměna garážových vrat nepatří k úkonům, které by člověk zvládl sám, bez odborných znalostí a patřičného vybavení. Stejně tak, jako v případě výměny oken nebo zateplení domu. Pokud tedy plánujete výměnu garážových vrat, rozhodně se do ní nepouštějte sami. Raději kontaktujete odborníky, kteří nejen že zvládnou výměnu rychleji a efektivněji, ale také vám před samotnou realizací poradí, jaké je pro vás nejlepší možné řešení. 

Specializované firmy, jako je například firma Tor-master, s vámi vše zkonzultují, odborně poradí a pomohou vám se v oblasti garážových vrat zorientovat. Následně realizaci kompletně naplánují. Garáž si prohlédnou, změří, provedou s vámi cenovou kalkulaci a dle vašich požadavků připraví několik řešení přímo na míru - především výběr vhodné konstrukce garážových vrat a jejich usazení.
Na trhu existuje řada řešení - výklopná garážová vrata, sekční garážová vrata nebo rolovací garážová vrata. Ne každé je však vhodné pro všechny typy garáží. Rada odborníka je v tomto případě opravdu „nad zlato".

2. Vyberte si konkrétní řešení

Po odborné konzultaci s odborníky je třeba vybrat si z nabízených řešení. Nejde pouze o výběr konstrukce garážových vrat, ale také o materiál, vzhled garážových vrat, jejich ovládání a kvalitu zateplení. Tohle vše je třeba před samotnou úpravou garáže vzít v úvahu. Pokud si s výběrem nevíte rady, ptejte se odborníků. Na výběr máte z mnoha možností a variant. Jak v zateplení, tak především ve výběru vzhledu garážových vrat a ovládání. Například ovládání garážových vrat je možné manuální nebo lze nainstalovat kvalitní elektrický pohon Hörmann. V případě vzhledu výběr takto jednoduchý není. Vybírat lze z mnoha desítek i stovek variant imitací různých materiálů. Garážová vrata se totiž potahují speciálními fóliemi, kterým lze nahradit všechny možné vzory a struktury.

3. Garáž předem řádně připravte

Než dojde k samotné výměně garážových vrat, garáž je třeba řádně připravit. Pokud si vyberete řešení, které vyžaduje úpravu otvoru, do kterého budou vrata usazována, musíte s předstihem zajistit provedení požadovaných zednických prací. Někdy tyto přípravné práce zaberou mnoho času a připraví řadu nečekaných problémů. Proto je dobré, plánovat tyto úpravy s dostatečným předstihem.
Existují však také řešení, která podobné úpravy nevyžadují. Například v případě, kdy stavíte novou garáž anebo provádíte úpravy staré garáže, jejíž otvor odpovídá standardním rozměrům vyráběných vrat. Garážová vrata se v těchto případech osadí do rozměrově přesného otvoru. Využít lze také zárubně starých garážových vrat.

Všechny typy garážových vrat Hörmann (výklopná garážová vrata, sekční garážová vrata i rolovací garážová vrata) lze za určitých podmínek umístit buď za stavební otvor nebo přímo do stavebního otvoru.

4. Výměnu svěřte do rukou odborníků

Máte-li vybrané konkrétní řešení a hotové přípravné práce, je možné zrealizovat samotnou výměnu vrat. Ať už potřebujete vyměnit garážová vrata rolovací nebo garážová vrata výklopná, jejich výměna nezabere více než pár hodin práce. Vyškolení profesionálové firmy Tor-master mají na základě dlouholetých zkušeností s instalacemi vrat všechny postupy optimalizované tak, aby zabraly co nejméně času při zachování odpovídající kvality.

Plánujete provést výměnu garážových vrat u staré garáže? Potřebujete osadit novou garáž kvalitními vraty Hörmann? Vyberte si z naší nabídky a kontaktujte nás.


↓ Komentovat článek zpět »
 

Diskuse k článku "Výměna garážových vrat: rychle a efektivně" (celkem 1)

Přidat příspěvekПавлина} 06.01. 2019 / [Reagovat]  

http://6qx736pdli1ae714w0szw9gzhmv8yiym1mzh4f233wkavi8m6o.net 6qx736pdli1ae714w0szw9gzhmv8yiym1mzh4f233wkavi8m6o

hSK99CWr5ojzd

Rozšiřujeme nabídku rozměrů vrat v akční nabídce

03. 06. 2011

Chcete ušetřit za nákup garážových vrat značky Hörmann? Využijte naší akční nabídky a ušetřete až 30 % za garážová vrata. Nově také můžete zakoupit garážová vrata RenoMatic Decograin a RenoMatic Micrograin o výšce 2000 mm!

Více novinek »

TOR-MASTER byl vyhlášen největším prodejcem garážových vrat Hörmann

21. 01. 2011

Společnost Hörmann Česká republika, s.r.o. vyhlásila TOR-MASTER, s.r.o. „Největším prodejcem roku 2010" v oblasti vratových a dveřních systémů značky Hörmann v moravském regionu České republiky.

Více novinek »

Naši partneři: Plastová okna / Vnitřní interiérové dveře / Koupelny / Obývací stěny / Jídelní sety / Realitní kancelář Praha / Dražby nemovitostí / interiérové dveře Sapeli / Zateplení fasád / plastové bazény / Markýzy venkovní / Plastová okna a dveře na míru / Zámková dlažba, Zámkovka / Plastová okna / Potřeby pro dům a zahradu / Dřevostavby / AQ Okna servis


Pošli odkaz známému* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.