VRATA • DVEŘE • BRÁNY • ZÁVORY • MŮSTKY A LÍMCE

 
verze pro tisk poslat odkaz RSS Hlavní stránka » Články » Jak vybrat správný …

Jak vybrat správný motor pro vaše vrata? 2.díl o elektrických pohonech

Elektrický pohon garážových vrat se podobá malé krabičce dlouhé jen 30 centimetrů. Přesto dokáže zvednout i velmi těžká zateplená garážová vrata. Zajímá vás, jak vlastně elektrické pohony fungují, podle čeho byste je měli vybírat a kdo patří ke špičce mezi výrobci pohonů pro garážová vrata? Přečtěte si druhý díl našeho seriálu!

Kvalita pohonu závisí především na řemenici

Elektrický pohon garážových vrat se skládá ze dvou základních částí - z vlastního tělesa motoru a pohonné řemenice připojené k hraně plátu garážových vrat. Motor je většinou uložen v plastové krabičce, která ho chrání proti mechanickému poškození a nepříznivým vlivům prostředí.

Konstrukce elektrických pohonů od různých výrobců je velmi podobná. „Vždy jde o těleso motoru a řemenici. Rozdíl je ale v materiálu, ze kterého je řemenice vyrobena," vysvětluje odborník na garážová vrata Zdeněk Kucin. Levnější výrobky mívají místo řemenice ocelový řetěz, díky kterému je každé otevření a zavření garážových vrat doprovázeno hlučným rachtáním. Pohony střední třídy už jsou vylepšeny o plastový řetěz. Jeho tichého chodu si ovšem nebudete díky nízké životnosti užívat moc dlouho. „Špičkové elektrické pohony, například pohony Hörmann, disponují řemenicí ze speciální tkaniny, na které jsou nataveny plastové články. Taková řemenice je prakticky nezničitelná a navíc velmi tichá," doplňuje Zdeněk Kucin. Pokud tedy nehledáte co nejlevnější pohon a jste ochotni si za kvalitu připlatit, volte raději elektrické pohony nejvyšší třídy.

Hörmann: spolehlivé elektrické pohony se zárukou 5 let

Nejen originální konstrukce řemenice charakterizuje elektrické pohony Hörmann. Německá firma patří k největším evropským výrobcům garážových vrat, a aby si svou pozici udržela, musí mít stále náskok před konkurencí. „Hörmann neustále přichází s technologickými i designovými novinkami. Jako první například představil elektrické pohony s automatickým pohotovostním „stand-by" režimem a nízkou spotřebou elektrické energie," říká Zdeněk Kucin, který se prodejem garážových vrat a elektrických pohonů Hörmann zabývá již 15 let. Zajímá vás, jaké jsou další výhody elektrických pohonů značky Hörmann?

  • Všechny typy motorů a řídicích jednotek jsou kompatibilní se všemi typy vrat - zákazník si tak může sám vytvořit „vrata na míru".
  • I po skončení výroby jednotlivých modelových řad elektrických pohonů garantuje Hörmann dodání náhradních dílů.
  • Na všechny elektrické pohony Hörmann se vztahuje záruka pět let. Samozřejmostí je také pozáruční servis.

Že jsou elektrické pohony Hörmann bezpečné a plně funkční, dokazují certifikáty, které získaly. „Zajímavostí je, že jsou produkty Hörmann testovány i na normy, které ještě nevešly v platnost, takže s přehledem plní ty stávající," dodává odborník na garážová vrata.

Levný, rychlý nebo designový pohon?

Elektrické pohony se liší především množstvím funkcí, silou, designem a rychlostí. Pokud máte doma těžká sekční vrata se zateplením, měli byste raději zvolit silný motor s více funkcemi. Pokud bydlíte u frekventované ulice, budou se vám hodit vrata se skutečně rychlým pohonem, která vám umožní pohodlně zaparkovat i v dopravní špičce. Potrpíte si na detaily? Právě pro vás jsou určeny pohony s leštěným hliníkovým krytem.

Elektrické pohony Hörmann se dělí na kategorie PROMATIC a SUPRAMATIC, které se liší nejen uživatelským menu, ale i cenou. Dražší pohony umožňují vlastní nastavení automatického zavírání vrat nebo plynulého rozjezdu a dojezdu," vysvětluje Zdeněk Kucin. PROMATIC a SUPRAMATIC se ještě dále dělí podle síly motorů.   Zaujaly vás produkty Hörmann? Více informací o elektrických pohonech a garážových vratech této německé značky najdete na stránkách Tor-master.cz.

Pořiďte si elektrický pohon, který dokáže zkrotit i ta nejtěžší garážová vrata!


↓ Komentovat článek zpět »
 

Diskuse k článku "Jak vybrat správný motor pro vaše vrata? 2.díl o elektrických pohonech" (celkem 0)

Přidat příspěvekFórum zatím neobsahuje žádné příspěvky.

Rozšiřujeme nabídku rozměrů vrat v akční nabídce

03. 06. 2011

Chcete ušetřit za nákup garážových vrat značky Hörmann? Využijte naší akční nabídky a ušetřete až 30 % za garážová vrata. Nově také můžete zakoupit garážová vrata RenoMatic Decograin a RenoMatic Micrograin o výšce 2000 mm!

Více novinek »

TOR-MASTER byl vyhlášen největším prodejcem garážových vrat Hörmann

21. 01. 2011

Společnost Hörmann Česká republika, s.r.o. vyhlásila TOR-MASTER, s.r.o. „Největším prodejcem roku 2010" v oblasti vratových a dveřních systémů značky Hörmann v moravském regionu České republiky.

Více novinek »

Naši partneři: Plastová okna / Vnitřní interiérové dveře / Koupelny / Obývací stěny / Jídelní sety / Realitní kancelář Praha / Dražby nemovitostí / interiérové dveře Sapeli / Zateplení fasád / plastové bazény / Markýzy venkovní / Plastová okna a dveře na míru / Zámková dlažba, Zámkovka / Plastová okna / Potřeby pro dům a zahradu / Dřevostavby / AQ Okna servis


Pošli odkaz známému* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.