VRATA • DVEŘE • BRÁNY • ZÁVORY • MŮSTKY A LÍMCE

 
verze pro tisk poslat odkaz RSS Hlavní stránka » Články » Herman není Hörmann, …

Herman není Hörmann, aneb čí garážová vrata vlastně kupujeme?

Sháníte-li kvalitní a značková garážová vrata, pak jste se určitě doslechli o firmě Herman, nebo jste možná hledali vrata a brány Horman. Pokud chcete najít relevantní informace o této společnosti, s českým „překladem“ jejího názvu si nevystačíte. Ve skutečnosti se jedná o německou firmu Hörmann, jejíž název je odvozen od jména zakladatele společnosti Augusta Hörmanna.

Jméno Hörmann společnost nese již 75 let, na práci zakladatele Augusta Hörmanna navazují jeho potomci už ve čtvrté generaci a uchovávají tak tradiční rodinný charakter firmy. Podívejme se společně na bohatou historii jména Hörmann, která vypovídá o rozsáhlých zkušenostech a praxi v oboru.

Garážová vrata Hörmann již od roku 1935

Společnost založil August Hörmann (1886 -1944), který začal s produkcí ocelových vrat. Na jeho práci navázal jeho syn Hermann Hörmann (1912 -1994), který obnovil činnost firmy po válce.

Hörmann historieRozhodující průlom ve fungování firmy Hörmann přišel v 50. letech, kdy začala vyrábět úplně nový typ garážových vrat, nazvaný Berry Door. Tato novodobá výklopná garážová vrata se stala základním kamenem dnešního podniku.

V průběhu 60. let zákazníci rychle objevili výhody sekčních garážových vrat, které šetří prostor díky tomu, že se otevírají svisle nahoru. Garážová vrata Hörmann se stala hitem a společnost zahájila progresivní vývoj.

Od té doby se spektrum produktů rodinné firmy Hörmann neustále rozšiřuje. Firma uvádí na trh rolovací, skládací, protipožární a rychloběžná vrata, pohony vrat a řídící jednotky, vyrábí také systémy překládky, protipožární a protikouřové uzávěry, domovní a vnitřní dveře, přístřešky a zárubně.

Hörmann dnes

Rodinná tradice dnes ve společnosti Hörmann pokračuje ve třetí a čtvrté generaci. V čele skupiny Hörmann nyní stojí vnuk a pravnuk zakladatele firmy Augusta Hörmanna. Osobně ručícími společníky jsou Thomas J. Hörmann, Martin J. Hörmann a Christoph Hörmann.

Úspěch firmy Hörmann souvisí zejména s dlouhodobou tradicí rodinného podniku, který zachovává svou strategii založenou na inovacích, kvalitě a blízkosti zákazníkovi. V současnosti je skupina Hörmann expandující podnik s mezinárodní orientací. Vrata, dveře, zárubně a pohony se vyrábějí v Evropě, Severní Americe i v Asii.

Jméno firmy Hörmann má už takové renomé, že ho najdete i na německé verzi encyklopedie Wikipedia.

Jak na Hörmann?

Chcete–li získat informace o společnosti a jejím sortimentu, nebo si rovnou vybrat některý z produktů, zaměřte se na správný název firmy. Jméno Hörmann, které pochází z německého jazykového prostředí, se u nás často komolí a nastávají tak potíže s nalezením vrat a pohonů této tradiční značky.

  • Mezi nejčastější českou „úpravu“ patří garážová vrata a pohony Herman
  • Často se nesprávně hledají také garážová vrata Hermann
  • Ke správnému cíli nedojdete ani s garážovými vraty a branami Horman
  • O něco relevantnější bude hledání vrat Hormann
  • Garážová vrata a elektrické pohony Hörman budou už také skoro správně
  • Ale teprve hledání garážových vrat a bran Hörmann vede ke správnému cíli, k tradiční německé rodinné firmě Hörmann

Pokud chcete získat kvalitu ověřenou tradicí a německou precizností, nehledejte Herman ani Horman, ale jedině garážová vrata, brány a elektrické pohony Hörmann!


↓ Komentovat článek zpět »
 

Diskuse k článku "Herman není Hörmann, aneb čí garážová vrata vlastně kupujeme?" (celkem 0)

Přidat příspěvekFórum zatím neobsahuje žádné příspěvky.

Rozšiřujeme nabídku rozměrů vrat v akční nabídce

03. 06. 2011

Chcete ušetřit za nákup garážových vrat značky Hörmann? Využijte naší akční nabídky a ušetřete až 30 % za garážová vrata. Nově také můžete zakoupit garážová vrata RenoMatic Decograin a RenoMatic Micrograin o výšce 2000 mm!

Více novinek »

TOR-MASTER byl vyhlášen největším prodejcem garážových vrat Hörmann

21. 01. 2011

Společnost Hörmann Česká republika, s.r.o. vyhlásila TOR-MASTER, s.r.o. „Největším prodejcem roku 2010" v oblasti vratových a dveřních systémů značky Hörmann v moravském regionu České republiky.

Více novinek »

Naši partneři: Plastová okna / Vnitřní interiérové dveře / Koupelny / Obývací stěny / Jídelní sety / Realitní kancelář Praha / Dražby nemovitostí / interiérové dveře Sapeli / Zateplení fasád / plastové bazény / Markýzy venkovní / Plastová okna a dveře na míru / Zámková dlažba, Zámkovka / Plastová okna / Potřeby pro dům a zahradu / Dřevostavby / AQ Okna servis


Pošli odkaz známému* Položky označené hvězdičkou jsou povinné.